Αθλητικά

Ρέθυμνο – Πανιώνιος | Basket League

Το ματς

Το Ρέθυμνο μπήκε καλύτερα στο ματς και με τον Τζόνσον προηγήθηκε με 20-13 στο 7′. Ο Πανιώνιος δεν άφησε τους Κρητικούς να ξεφύγουν και με τον Μπέρι έκαναν το 24-19 στο τέλος του ρπώτου δεκαλέπτου.

Ο Πανιώνιος μείωσε στον πόντο με τον Χάρις (32-31) στο 15′, αλλά με ένα σερί 8-0 το Ρέθυμνο ξέφυγε 40-31 με τον Μπαρτ στο 18′. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 2/8 τρίποντα στο ημίχρονο, ενώ οι γηπεδούχοι σούταραν με 5/18.

Η ομάδα του Φραγκιά θέλησε να μαζέψει τη διαφορά και μείωσε σε 48-42 με τον Μπέρι. Οι κυανέρυθροι συνέχισαν με το πόδι στο.. γκάζι και με 2 βολές του Μπέρι έκαναν το 55-53 στο 29′. Ο Μπαρτ έκλεισε το 3ο δεκάλεπτο με 30 πόντους.

Ο Πανιώνιος έκανε το ματς θρίλερ με τον Χάρις να σκοράρει για το 65-65, 3 λεπτά πριν το τέλος. Ο ΜακΚί έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους 65-67, 49 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Ο Χάρις με 2/2 βολές έκανε το 65-69

Tα δεκάλεπτα: 24-19, 43-35, 59-58, 65-72